Zahradnické služby Brno | Jiří Nováček
 

...když je to krásné, je to lepší :-)

rostlina11.png
Dřív, než zde uvedu stručnou definici toho, co je to guerilla gardening, tak bych rád zdůraznil, že nechci nikoho k ničemu navádět (a už vůbec ne k něčemu nelegálnímu!), s daným jevem návštěvníky našeho webu seznamuji pouze z hlediska našeho obecného zájmu o zahradničení.

V případě tohoto pojmu si vezmu na pomoc Wikipedii. Guerrilla gardening „je forma přímé akce, převážně praktikovaná environmentalisty. Aktivisté převezmou (zasquatují) opuštěnou půdu, kterou nevlastní, k sázení rostlin a oživení veřejného prostoru. Jedná se vlastně o pozitivní formu společenského protestu proti nevšímavosti vůči špíně, nepořádku a celkově zanedbaným či zchátralým místům na veřejně přístupných prostorách.“

Pokud snad máte zájem o více informací, zkuste tyto články:
http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/ktoz-jsu-bozi-zahradnici
http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/opylovaci-dnesni-doby
http://stisk.blog.idnes.cz/c/136661/Partyzanske-zahradniceni-je-uz-i-v-Brne.html
 
Na závěr pouze doplním, že ve světě začíná vznikat jakási verze Guerilla gardeningu tzv. Gorilla planting, který se od výše uvedeného guerilla gardeningu liší pouze tím, že účastníci této akce jsou po celou dobu maskováni v kostýmech goril… :-) No dobře, tohle jsem si vymyslel, ale bylo by to určitě zajímavé.
Zahradnické práce Brno Jiří Nováček
Jiří Nováček, Tel.: +420 776 354 705, email: novacek-jiri@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one