Zahradnické služby Brno | Jiří Nováček
 

...když je to krásné, je to lepší :-)

rostlina11.png
Když pěstovat na balkonech a střechách, tak proč nepěstovat rovnou v bytech :-) Kromě toho, že pro některé z nás může být pěstování v obytných prostorách jedinou variantou (a v podstatě jakousi cestou z nouze), má také své nesporné výhody. Jestliže si vzpomínáte na loňské deštivé léto, tak si možná vzpomenete i na to, co zbylo z loňské výsadby rajčat. Jediné, co mi nějak zaplodilo, byla zakrslá truhlíková rajčata. Bohužel jsem je ponechal venku, takže si později na nich, mimo mě pochutnala i plíseň. Nicméně jsem přesvědčen o tom (a lidé mi to i potvrzují), že situace s plísní by se letos opakovat vůbec nemusela, pokud rajčata nechám v samozavlažovacím truhlíku za jižním oknem našeho domu. Kromě zakrslých rajčat jsem letos vysel i zakrslé papriky, tak uvidíme, příští rok dám určitě vědět.

Co se týče ovocných stromů a keřů, kterým by se mohlo v prostředí bytu dařit, tak zatím jediným exemplářem, který jsem si pořídil je spolehlivě rostoucí i plodící citrus Calamondin. Další na mém seznamu plánovaného „bytového“ tropického ovoce je anona (annona purpurea), randia (randia formosa) a různé druhy mučenek (např. passiflora edulis a passiflora lingularis). S plodností výše uvedených rostlin však bohužel zatím žádné zkušenosti nemám.

O pěstování zeleniny a ovoce výlučně v bytech se mi toho zatím nepodařilo moc najít, proto jediný článek, na který případné zájemce odkážu je zde. Pro vizuální představu, jak může takové indoorové pěstování vypadat, můžete např. shlédnout níže uvedenou videoprezentaci.
Zahradnické práce Brno Jiří Nováček
Jiří Nováček, Tel.: +420 776 354 705, email: novacek-jiri@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one